Mavi Kitap TÜRKÇE

ÖSYM’nin yeni puanlama sistemiyle birlikte YKS ve KPSS sınavlarında Türkçenin önemi artmıştır. Akademik eğitim almak istediğiniz alan hangi puan türünde olursa olsun Türkçe puanınızın yüksek olması son derece önemlidir. Ayrıca KPSS’de elde edeceğiniz yüksek puan, size çalışma hayatınızın kapısını açacaktır.
Mavi Kitap TÜRKÇE; LGS, YKS ve KPSS sınavlarına hazırlanan adayların sağlam bir Türkçe birikimi edinmeleri ve Türkçe alanında karşılaşacakları soruları çözmelerini sağlamak amacıyla hazırlanmıştır.
Her konu kitapta ayrıntılı biçimde ve zengin örneklerle açıklanmış, her konu başlığının altında örnek sorular ve çözümleri yer almıştır. Çözümlerde, konu tekrarları, bilgi hatırlatmaları, benzer sorulardaki çözüm yöntemleri de ayrıca verilmiştir.
Konu açıklamalarının bitimine özgün deneme sınavları ve bu soruların ayrıntılı çözümleri eklenmiştir. Böylece incelediğiniz konuyla ilgili edindiğiniz birikimi ölçme fırsatınız sağlanmıştır.
Kitabın ünite bölümleri ile son bölümüne, edindiğiniz Türkçe birikimini sorgulamanız için yüzlerce soru ve her sorunun açık, anlaşılır, eğitici çözümleri eklenmiştir. Soruların hazırlanmasında ÖSYM’nin dil ve anlatım özellikleri ile soru oluşturma yöntemlerine titizlikle bağlı kalınmıştır.
Mavi Kitap TÜRKÇE’nin en güçlü özelliği; sorularda kullanılan dil, anlatım ve kapsamın ÖSYM’nin yeni soru anlayışıyla bire bir uyumlu olmasıdır.
MAVİ, güven verir.

Mavi Kitap TÜRKÇE’yi incelemek için bağlantıya tıklayınız:

https://play.google.com/store/books/details/Ayhan_YAK%C5%9EI_Mavi_Kitap_T%C3%9CRK%C3%87E?id=-CgZEAAAQBAJ&hl=tr&gl=US

 

edebiyatvadisi

Next Post

Cümle Ögeleri

Pts Eki 25 , 2021
Cümle Ögeleri Online Test 1

You May Like